KONST / Litografier / Färglitografi 14776250
nr 1477 6250
Karl Granquist
(1921-1994), Finland
Fiskebåt. Signerad, färglitografi, numrerad 27/100. Bildmått: 31x42 cm, yttermått inklusive ram: 40x51 cm
Karl Granquist, född 1921 i Finland, död 1994, målare.
måndag 4 juli 2022
kl 19:06:36